Základní pojmy

Pamatujete, když jste si jako malí na něco hráli, nebo se převlékali za indiány, princezny a supermany? Roleplay (RP) je jako pokročilejší verze této hry na hrdiny a padouchy. Je to způsob vyjádření sebe sama a vlastní kreativity, zatímco se bavíte ve společnosti ostatních.
Roleplay je o umění improvizace a herectví, o vnímání ostatních a o smyslu pro humor, napětí i společnou zábavu.
Vystoupení z herní role. Situace, kdy hráč jedná, nebo popisuje situaci mimo svou herní postavu většinou pouze v chatu, a po vyzvání administrátorem na voice.
Hraní své role ve hře. Situace, kdy hráč jedná a chová se jako postava v herním světe.
Popisuje určitou činnost, nálady a emoce a nahrazuje animaci, kterou nelze provést přímo ve hře.
př. /ME vytahuje peněženku a podává doklady ; /ME bere peníze a zbraň z auta
Slouží k popisu vykonání činnosti s očekáváním reakce nějakého hráče a například k ověření určitých okolností. JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO LHÁT DO /DO. př. /DO našel telefon, doklady, peníze, klíče od vozidla ; /DO doklady jsou pravé; /DO je v bezvědomí
Jak už z názvu vyplývá, jedná se o zabití na tzv. první pohled bez nějakého předešlého RP, například se vám někdo prostě nelíbil.
Jak už z názvu vyplývá znamená to zabíjení lidí/NPC autem bez nějakého RP důvodu, pouze za záměrem trollení, nebo že se nudíte.
Stav, kdy je postava natolik zraněná, že musí být převezena do nemocnice a RPit vážná zranění. Situaci z RP akce, při kterém bylo PK uděleno jiným hráčem si NEPAMATUJETE! Pokud je PK způsobeno pádem z výšky, při autonehodě a tak podobně, je na vás, jestli si to budete pamatovat nebo ne.
Jak už z názvu vyplývá, jedná se o tzv. zabití z pomsty, hráč se může mstít po 24h po udělení PK.
Jedná se o permanentní zabití postavy a za tuto postavu již nejde hrát, je smazána za asistence administrátora
PD = Police Department – Policie
FIB = Federal Investigation Bureau – je smyšlené FBI v GTA světe
EMS = Emergency Medical Services = Záchranné služby
Tento typ RP je povolený pouze pokud s tím všichni zúčastnění souhlasí, na povolení se zeptáte v local OOC chatu, pokud někdo s GROSS RP nesouhlasí, tak nemůže být vykonáno.
Za GROSS RP se považuje:
• Znásilnění
• Kanibalismus
• Sexuální obtěžování
• Mučení
Vše, co se dozvíš mimo svojí herní roli a použiješ to ve hře se považuje za metagaming, například z discordu, Twitche, atp
Nemixovat IC a OOC!
Za powergaming se považuje, když se vaše postava chová například nadpřirozeně, dělá nereálné věci atp.
př. /ME zvedá autobus a hází ho po strážníkovi
Znamená se chovat přirozeně a přirozeně RPit strach o život, například pokud na vás někdo míří zbraní, nebo jste 1 proti 5 gangsterům obklíčený, jednoduše vaše postava by si měla nějakým způsobem vážit života a bát se umřít.
Je přísně zakázáno unikat policií či komukoliv jinému tím, že skočíte do vody a plavete co nejdále od břehu, výjimkou jsou nějaká jezera, řeky či vodní nádrže.
Okrást někoho můžete o cokoliv, co má hráč aktuálně u sebe v inventáři, má u sebe i v RP.
(kromě velkých zbraní, viz pravidlo Powergaming. Musí samozřejmě do /DO přiznat všechny věci
Krádeže aut PD, EMS, FD a VLADNÍCH jsou povoleny, zaměstnanci jsou povinni si tyto auta hlídat a zamykat.
Povolena jedna vykrádačka jednou za 30 minut, maximální počet zúčastněných na vykrádačce je 10 členů. Není nutné vyjednávat, ale neměli byste bezdůvodně začít střílet, či porušit pravidlo KOS.
U nás na serveru se nenacházejí žádné safezony, avšak byste neměli někoho zabít například uvnitř obchodu, když se vybírá oblečení, či podobné situace v klubech, restauracích atp.
Je zakázáno například vystřílet sám policejní stanici, musíte dbát na to, že v RP světě je reálně na stanici například 80 policistů, stejně tak platí, že jako sám policista nepojedete do nebezpečných čtvrtí, kde se nenachází také pouze 5 gangsterů, ale několik desítek, nebo se nevydáte sám na nebezpečné zóny jako je například sběr marihuany, zpracování kokainu, atp.
Je zakázáno mixovaní postav ve formě dědictví, či závěti, takovým způsobem, že na nové postavě budete mít stále své věci, společnost či jakýkoliv jiný majetek. Nová postava začíná opět od nuly a neni nijak v žádném příbuzeneckém vztahu s předešlou postavou.
Znamená, že vaše postava byla zraněná nějakým vážným způsobem, ať už hráčem, autonehodou, či nějakým pádem z výšky a vy ignorujete zranění postavy a ignorujete celou situaci namísto RPení daného zranění.
Všechny velké předměty a zbraně musí hráč nějakým způsobem zarpit, nesmí z ničeho nic vytáhnout baseballku, či karabinu, bez předešlé interakce, jestliže tak učiní, bude se jednat o porušení tohoto pravidla. př. /ME vytahuje karabinu z kufru auta ; /ME vytahuje baseballku z tašky
Vystoupení z herní role. Situace, kdy hráč jedná, nebo popisuje situaci mimo svou herní postavu většinou pouze v chatu, a po vyzvání administrátorem na voice.